.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ЗДІЙСНЮВАТИ РЕГУЛЯРНИЙ ЗОВНІШНІЙ ОГЛЯД ТЕХНІКИ?

23-03-2022

Несправний з будь-якої причини транспортний засіб завдає збитків його власникові. Тому надзвичайно важливо забезпечити належне технічне обслуговування техніки, щоб уникнути неприємностей в дорозі.

Першим та найпростішим методом технічного обслуговування транспортних засобів є проведення зовнішнього огляду, який здійснюється водієм перед виїздом на маршрут. При цьому особливу увагу слід приділити стану гальм, шин, фар та дзеркал. Рівень рідин, олив та тиск у шинах також має важливе значення, тому їх теж слід перевіряти. Будь-які відхилення від норм, наприклад, ступінь зносу шин або пошкодження фар, слід фіксувати та передавати інформацію відповідальним особам з метою усунення несправностей.

Те, що на перший погляд здається тривіальним, потенційно може призвести до більш серйозних проблем. Наприклад, недостатня глибина малюнка протектора шини означає довший гальмівний шлях, гірше зчеплення на мокрій дорозі та порушення керованості вантажівки. Як наслідок, може статися аварія, в результаті якої транспортний засіб опиниться за межами дороги, або, в гіршому випадку, буде заподіяно шкоду життю та здоров’ю інших учасників дорожнього руху, які опинилися поряд.

Як бачимо, здійснення зовнішнього огляду має важливе значення, але зазвичай цьому не приділяють необхідної уваги. Особливо в наш час, коли великовантажні автомобілі оснащені сучасними технологіями і різноманітні комп'ютери, датчики та камери допомагають водіям у багатьох ситуаціях, таких як водіння, екстрене гальмування та паркування. Однак ці «помічники» не зможуть повідомити водія про розбиту фару або про те, що реєстраційна табличка не закріплений належним чином.

Якщо вантажівка має причіп, то здійснення зовнішнього огляду транспортного засобу стає ще важливішим. Необхідно обов’язково впевнитись у відсутності перевантаження та надійності кріплень, щоб гарантувати безпеку іншим учасникам дорожнього руху та забезпечити ефективну роботу транспортного засобу.

По суті, щоденне здійснення швидкого поверхневого огляду транспортного засобу перед початком поїздки може запобігти серйозним та потенційно довготривалими проблемам у майбутньому. А коли час — це гроші, будь-якому власнику зовсім не потрібно, щоб несправність, яку можна було попередити, вивела транспортний засіб з експлуатації та призвела до фінансових втрат. Сервісні центри та станції технічного обслуговування, звісно, можуть допомогти усунути будь-які технічні несправності, але краще не вдаватися до їх допомоги, якщо цього дійсно не вимагає ситуація!

Дізнайтесь більше про продукти Texaco Delo для комерційного транспорту тут.

Джерело: texacolubricants.com

Назад